powrót tematu

Go down

powrót tematu Empty powrót tematu

Pisanie  Admin on Nie Maj 13, 2012 11:12 am

Nagonka na E Mazura i umoczenie polityków SLD (zwłaszcza L Millera) miała miejsce, ku uciesze mediów.
Nie rozumiem co r chciała powiedzieć, pisząc o skromnym mieszkaniu gen. Papały. Że niby nie nadawał się na stanowisko komendanta policji, bo miał skromne mieszkanie?
„Raczej był człowiekiem, którego nieco przedwcześnie zrobiono (sprawcą był tu Leszek Miller) komendantem głównym Policji i nie miał autorytetu potrzebnego w tym środowisku, a politycy się z nim niespecjalnie liczyli. Wiem to, bo akurat gen. Papałę znałam, bywałam w jego skromnie urządzonym mieszkaniu,…”
I jeszcze jeden smaczek: „Nie żył rozrzutnie z branych łapówek czy uczestnictwie w lewych interesach.”
Czy właściwie rozumiem, że gen. Papała brał łapówki, ale nie szastał nimi na lewo i prawo?
A może to jest nieudolna próba wylania kubła pomyj na kilkunastoletnie szczątki zwłok byłego komendanta policji, przez jeden z elementów parasola ochronnego tej części polityków, którzy z Ziobro nie są związani, ale przez długi czas od zabójstwa również żądali skalpu Millera i ściągnięcia Mazura do Polski? Przecież politycy PO (wcześniej AWS)domagali się tego samego, czego domagali się politycy PiS z Ziobro na czele. ytuł brzmi nieźle, ale zacząłem czytać i oczom nie wierzę, nie dokończyłem. Pani sobie jaja robi z pogrzebu, prawda? Taki kawał? Nabija się Pani z Blogowiczów? Proszę napisać, że to tylko żart i wszyscy przez sympatię dla Pani szybko zapomną, albo proszę uszczypnąć się przed lustrem, żeby stwierdzić, czy Pani tam na prawdę jest i czy Pani to rzeczywiście Pani, a nie jakaś ułudna, holograficzna, więc ze swej natury bezrozumna projekcja. Może ktoś Panią podmienił? Technologia teraz taka… A może to ONI! Wiem, zmusili Panią! Zrobili Pani jabolboarding winem patykiem pisanym i nawaliła się Pani z tego wszystkiego jak messerschmitt, i stąd ta nieprzytomna produkcja pod przymusem? Jak już Pani będzie znowu Panią, to proszę dać czytelnikom znać, bo wszyscy się pewnie bardzo o Panią martwią.
Abstrahując kompletnie od wszystkiego, nawet od Mazura, gangsterów, służb specjalnych polskich, radzieckich, amerykańskich (czyli w sumie izraelskich) złodzieje nie kradli wtedy Daewoo, te auta uchodziły za kompletnie niesprzedawalny złom. Złodzieje samochodów nie nosili także broni, bo nie byli płatnymi zabójcami, tylko złodziejami, a tacy, co chcieliby ukraść Daewoo byliby złodziejami kretynami,ktrym nikt do ręki broni by nie dał, bo nie odróżniliby lufy od kolby i sami by się pozabijali. Proszę nie trzymać czytelników w niepewności.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Nie Maj 13, 2012 11:19 am

Jesli ten ostatni zwrot jest wlasciwy, to najbardziej porazajacy jest fakt, ze przez kilkanascie lat polski wymiar sprawiedliwosci nie byl w stanie zlapajac szajki drobnych bandziorow. Mozna zrozumiec niemoc organow scigania wobec „ukladu” czy mafii, ale nie wobec przypadkowych oprychow zajmujacych sie kradzieza samochodow. Na dodatek jeszcze takich, ktorych policja miala juz w swoim kregu zainteresowan. To samo mozna powiedziec o tej bandzie lotrow. Zeby to jeszcze chcieli ukrasc Porsche, ale Daewoo? I czy brakowalo innych wlascicieli takich aut? Musieli akurat trafic na szefa policji? Slowem kompletna ignorancja: wyglada na to ze nie ma w Polsce dobrych policjantow, ale nie ma nawet dobrych zlodziei. Partactwo i zenada od gory do dolu.
Równocześnie wzrasta w społeczeństwie świadomość konieczności znalezienia sposobów, które umożliwią spełnienie ich potrzeb lecz w sposób ekologiczny. W przeszłości często oceny środowiskowe koncentrowały się na poszczególnych etapach produkcji, na właściwościach stosowanych substancji i na poszczególnych rodzajach emisji substancji szkodliwych dla otoczenia, a także odpadach produkcyjnych. Na podstawie tego rodzaju analiz uzyskiwano istotne postępy w zakresie ochrony środowiska. Nie od dziś wiadomo jednak, że takie fragmentaryczne działania nie prowadzą do optymalnych rozwiązań i relacji między ponoszonymi kosztami a korzyściami. Zdarzało się nawet, że kompleksowe obciążenia ekologiczne systemów produkcyjnych pogarszały sytuację.
W niedalekiej perspektywie czasowej może się okazać, iż konieczna będzie rezygnacja ze stosowania materiałów wyprodukowanych przy dużym nakładzie energii. Natomiast perspektywiczne oceny systemowe mogą wykazywać, że użycie takich materiałów prowadzi do produkcji wyrobów szczególnie efektywnych energetycznie. Zatem można stwierdzić, że globalnie energię można zaoszczędzić przez to, że w cyklu przetwórczym włoży się jej nieco więcej.
W rzeczywistości kompleksowość zagadnienia jest znacznie większa. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa ważne jest, aby wyroby miały szansę osiągnięcia sukcesu rynkowego. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy wyroby będą charakteryzowały się atrakcyjnym, dla każdego uczestnika obiegu produkcyjnego, wskaźnikiem kosztów w stosunku do wydajności, a także będą akceptowane przez społeczeństwo. Z punktu widzenia kompleksowej polityki społecznej dla trwałego rozwoju konieczna jest równowaga między aspektami społecznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi.
W niniejszym artykule dokonano krótkiej oceny aktualnej ewolucji politycznej i wynikające stąd przyszłe warunki dla działań przedsiębiorstw.

Integracja podstawą nowej polityki
Światowy szczyt w Rio de Janeiro w 1992 roku stworzył, zdaniem przeważającej większości uczestników, ramy przyszłego rozwoju przemysłowego. Konieczność integracji i wyrównania poziomów technicznych jest jedną z podstawowych zasad, które z jednej strony powinny dać szansę obecnemu i przyszłym pokoleniom, a z drugiej - znaleźć zastosowanie w międzynarodowym przestrzeganiu aspektów społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Cel trwałego rozwoju, mimo że niektórzy to krytykują jako slogan, obowiązuje jako punkt odniesienia dla polityków. Ten stan można scharakteryzować przy pomocy poniższych przykładów:
• 6. Program działań proekologicznych Unii Europejskiej postuluje rozwój produkcji trwałych wyrobów i wzorców spożycia. Akcentuje on konieczność zintegrowania aspektów środowiskowych we wszystkich istotnych dziedzinach polityki, a zwłaszcza w funkcjonowaniu mechanizmów rynkowych.
• Zielona Księga UE na temat zintegrowanej polityki wytwarzania podkreśla między innymi konieczność optymalizacji produktów na całej ich "drodze życia". Komunikacja i współpraca między wszystkimi uczestnikami - włączając użytkowników końcowych - są proponowane jako element kluczowy w długotrwałym, ciągłym rozwoju.
• Tak zwany Dokument EEE dyrekcji generalnej "przedsiębiorstw", dotyczący projektowania urządzeń elektrycznych i elektronicznych, podkreśla natomiast znaczenie myślenia o trwałości i konieczność przestrzegania zaleceń integracji już w fazie projektu. Ponadto Dokument zarysowuje propozycje, w jaki sposób można wykorzystać warunki polityczne, normy międzynarodowe, dobrowolne porozumienia i udziały grup interesów w celu dojścia do nowej koncepcji dopuszczania w procesie trwałego rozwoju. ”. Trywialność tej zbrodni będzie nie do przyjęcia przez ludzi, którzy widzą spisek na każdym kroku”
Cytuję za Wirtualną Polską ”Sprawcy chcieli ukraść samochód generała, doszło do szarpaniny, w końcu jeden ze sprawców oddał strzał (Jarosław Szubert, rzecznik prokuratury)”
Wybacz, ale wersja, która prokuratura przedstawiła nie dość, że jest nielogiczna to jest wręcz niemożliwa. Gdyby powiedział, że kradli auto sąsiada i generał nadjechał, zastrzelili, bo go poznali i się bali – to może bym uwierzył.
Ale że chcieli ukraść samochód generała? Przecież generał wracał z dworca samochodem – gangsterzy czekali na niego bronią pod domem, by zabrać mu ten Daweo? Na co liczyli ci przebiegli gangsterzy według prokuratury, gdy tam czekali pod domem? Że samochód przyjedzie pusty? A jak już zastrzelili generała to czemu nie zabrali samochód? Przecież na ten samochód ponoć czekali?

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Nie Maj 13, 2012 11:21 am

Instytucja świadka koronnego nigdy mi się nie podobała, a teraz okaże się w tym konkretnym przypadku, że przyniosła więcej strat niż korzyści. Ileż życiorysów złamali tacy złamasi jak „Patyk”, ale organy ścigania wraz z politykami ( tu głównie prawicowej jaczejki) czerpali z usług zdemoralizowanych do szpiku kości bandziorów pełnymi garściami. Chciałbym, żeby ktoś zebrał te „usługi” bandytów w kupę i przedstawił bilans zysków, bo w końcu to my obywatele płacimy za niemoralne umowy państwowego urzędu z oprychami.
Nie przesądzam o wersji wydarzeń, trzeba poczekać do prawomocnego wyroku, ale jeśli skazanym będzie „Patyk”, to należy dobrać się do skóry tym, którzy za wszelką cenę chcieli zrobić z tego morderstwa na tle rabunkowym spisek polityczny.
Czytam tu wpisy, jakoby złodziej samochodów był dżentelmenem nieuzbrojonym w spluwę i w konfrontacji z obywatelem, broniącym swojej własności, dawał w długą. Ludzie, wy doprawdy żyjecie w świecie bajek o Bolku i Lolku, jesteście odklejenie od świata realnego, który rządzi się prawami dla was niepojętymi. Ale nie ma się co dziwić, skoro podstawowe prawa fizyki Newtona są wam równie obce jak to, że bandzior nosi w kieszeni klamkę. Wielorakość i różnorodność działań badawczych konstrukcji, nastawionych na nowe koncepcje rozwoju urządzeń chłodniczych dla supermarketów, została wywołana potrzebami ekonomicznymi i ekologicznymi. Z jednej strony, energetyczne koszty eksploatacji urządzeń chłodniczych na ogół mają ten sam rząd wielkości, co korzyści ekonomiczne [1]. Z drugiej strony pojawiają się wymagania społeczeństw w zakresie proekologicznych systemów produkcji. Projekt optymalnego systemu chłodniczego i klimatyzacji jest w związku z tym, z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia, czynnikiem decydującym. Różnorodne towary sprzedawane w supermarketach wymagają różnych temperatur przechowywania. Poniższe zestawienie ukazuje rozpiętość temperatur chłodzenia, wymaganych w typowych supermarketach:
towary mrożone -29 do -18oC
lody -26 do -22oC
ryby i owoce morza -5 do -1oC
mięso i drób -1 do +3oC
produkty świeże -3 do +8oC
owoce i warzywa 7 do 10oC

Typowe urządzenie chłodnicze dla supermarketu obsługuje strefy niskiej i średniej temperatury, przy temperaturach odparowania -35oC lub -10oC.
Wychodzi na to, że dziś zostałem prawicowym oszołomem, mimo, że nie znoszę PiSu, Smoleńskie teorie dostarczają mi rozrywki lepszej, niż rodzime kabarety, a Rydzyka uważam za cynicznego biznesmena.
Teoria o tym, że złodzieje samochodów sprzątnęli generała Papałę jest tak niewiarygodna jak, nie przymierzając, bomby termobaryczne. Złodzieje luksusowych samochodów czający się na daewoo espero? W biały dzień, uzbrojeni podobno w broń z tłumikiem, ryzykujący kradzież auta wartego w najlepszym wypadku 20 tysięcy złotych na czarnym rynku? Strzał w głowę kierowcy, podobno z przyłożenia, czyli lufa pistoletu musiała przylegać do ciała? Tak mordują zawodowcy, nie spanikowani złodzieje, którym nie wychodzi napad. Auto, które mieli ukraść oczywiście zostaje na miejscu… Jaki sens tego? Usuwanie świadka kradzieży samochodu, około roku, najwyżej kilka lat więzienia jeśli to recydywa – za zabójstwo 25 lub dożywocie?
I oczywiście, przypadkiem auto należy do generała policji, przypadkiem obok jest Ryszard Bogucki, zabójca Pershinga, który dla fantazji przyznał się do zarzucanego mu czynu i którego równie ni stąd ni zowąd rozpoznała żona Papały?
To wygląda na nieudolną próbę zrzucenia sprawy na kozła ofiarnego i w ten sposób zamknięcia kłopotliwego wątku. Jak widać, nasi prokuratorzy nie potrafią nawet wiarygodnie ukręcić sprawy śledztwu, nie mówiąc o ściganiu rzeczywistych sprawców.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Nie Maj 13, 2012 11:24 am

Sekula popelnil samobojstwo strzelajac sobie 3 razy w plecy. Jak dotad ta wersja jest oficjalna. Jak natomiast chodzi o Papale to tylko idiota moze kupic taka wersje, ze samochody popularne dla zysku kradna pawdziwi gangsterzy poslugujacy sie na codzien bronia. Co jeszcze bardziej dziwi to fakt iz samochod nie zostal wcale ukradziony. Moze w Warszawie nie bylo innych samochodow do ukradzenia dlatego „gangsterzy” postanowili ukrasc samochod Papale? Pamietam historie kradziezy w Polsce samochodu Stingowi, ale to na pewno nie byl jakis zlom tylko cos warte ryzyka. Dlaczego w takim razie zabili Papale? Na podstawie mojej „objawionej”
wiedzy moge powiedziec ze prawdopodobienstwo przypadkowego trafienia zlodziej akurat na samochod szefa policji bylo o wiele mniejsze niz wygrana w totolotka i to najwiekszej wygranej w historii tej loterii. Matematyki nie da sie oszukać klimatyzacja.
Zawsze uwazalem ze prawnicy nie potrafia logicznie myslec, bo w tym zawodzie nie trzeba sie znac na matematyce. Gdyby ktos im powiedzial jakie jest prawdopodobienstwo trafienia przez zlodziei na samochod Papaly to by nie dali sie wpuszczac w maliny jakiemus przyglupowi grajacemu swiadka koronnego. Mysle ze Antonius moglby sie wypowiedziec w tej sprawie, bo on przeciez wszystko tłumaczy w sposob matematyczny. W systemach z bezpośrednim odparowaniem parowacze znajdują się bezpośrednio w poszczególnych meblach chłodniczych. Skraplacze mogą być umieszczane w budynku, w maszynowniach chłodzonych powietrzem zewnętrznym lub też na zewnątrz budynku. Ciepło skraplania może być wykorzystane do ogrzewania pomieszczeń lub podgrzewania wody użytkowej dla celów sanitarnych.
Systemy bezpośredniego odparowania stanowią dominującą w świecie technologię urządzeń chłodniczych wykorzystywanych w supermarketach. Stosowane w tych urządzeniach czynniki chłodnicze to związki HCFC (R 22) lub HFC takie jak R 507 i R 404A oraz rzadziej R 134a dla średnich temperatur chłodzenia. W krajach rozwijających się jest stosowany jeszcze czynnik z grupy węglowodorowej CFC R 502, lecz w niezbyt dużym zakresie. W systemach bezpośredniego odparowania część prowadząca czynnik chłodniczy zawsze znajduje się na sali sprzedaży dostępnej dla kupujących. Z tego powodu niezbędna jest z reguły najwyższa klasa bezpieczeństwa przy stosowaniu czynników chłodniczych (np. L1 wg EN-378 [2]).

Systemy pośrednie
Pośrednie systemy chłodnicze są wyposażone w obieg wtórny, w którym cyrkuluje czynnik pośredni transportujący chłód do odbiorników. Następnie energia cieplna odebrana z przestrzeni chłodzonej jest transportowana do parowacza, gdzie czynnik pośredni ulega schłodzeniu. Główny (pierwotny) układ, w obiegu którego znajduje się czynnik chłodniczy, przeważnie znajduje się w zabezpieczonej maszynowni, co oznacza, że jest odizolowany od przestrzeni ogólnie dostępnych. Obieg pierwotny jest bardzo zwarty, dzięki czemu może być napełniony znacznie zmniejszoną ilością czynnika chłodniczego. Systemy pośrednie mogą pracować zarówno przy napełnieniu czynnikami chłodniczymi z grupy HFC lub węglowodorami, jak i NH3. Maszynownie wraz z wewnętrznymi instalacjami zabezpieczającymi stanowią dodatkowe koszty, głównie inwestycyjne. W ostatnim czasie więcej uwagi poświęca się stosowaniu w instalacjach zamrażalniczych mediów pośredniczących ze zmianą fazy (papka lodowa lub CO2). ak się składa, że w Polsce ściganiem przestępstw zajmują się wyspecjalizowane organy, a nie ludzie z ulicy, lub dziennikarze pokroju redaktora Jachowicza, zaś o winie orzekają sądy, nie zaś uczestnicy marszu w obronie TV Trwam. Na szczęście. W dniu wczorajszym, wymieniony wyżej dziennikarz występując w jednym z programów publicystycznych robił wszystko co w jego mocy, aby zdyskredytować ostatnią wersję wydarzeń, które zakończyły się śmiercią Generała. Postępował tak, mimo że jego aktualna wiedza na temat okoliczności tej sprawy jest żadna, a aktualne ustalenia postępowania przygotowawczego są diametralnie różne od tych, które znane były opinii publicznej dotychczas. Podobnie postępują ci, którzy wyżej wyrażają wątpliwości odnoszące się do motywów zabójstwa ( kradzież Tico ? ) oraz sposobu działania złodziei samochodów ( ponoć nie używają broni palnej ). Skąd taka pewność ? Nie trzeba mieć dużej wyobraźni, a jedynie zdrowy rozsądek, aby zdawać sobie sprawę, że każde przestępstwo, nawet jeżeli kwalifikowane jest z tego samego przepisu kodeksu karnego różni się w jakiś tam aspektach. Wie o tym policjant, prokurator, sędzia, ale nie redaktor Jachowicz oraz ci, którzy wykluczają zabójstwo Papały z motywów rabunkowych.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Nie Maj 13, 2012 11:28 am

„Złodziej samochodów, który idzie z naładowaną bronią żeby ukraść z parkingu na gierkowskim blokowisku kupę taniego badziewia czyli samochóod Daewoo Espero. Nakryty, z zimną krwią strzela do właściciela tego rzęcha. I bum! Właściciel to przypadkowo komendant Policji.”
Trzeba sprawdzić fakty. Patyk nie włamywał się do samochodu, ale napadał na kierowców, na parkingu, bezczelnie zatrzymywał na ulicy, groził bronią i odjeżdżał nie zgaszonym wozem, a w każdym razie z kluczykami właściciela.
Nie przypadkowo komendant, bo mieszkał na „terenie” działania bandyty. Nie było na domu ani samochodzie napisu – komendant policji.
Dać się okraść dla generała policji to byłby straszny wstyd, szczególnie, że nie miał specjalnie autorytetu. Nic dziwnego, że mogło dojść do wymiany słów, pewnie szarpaniny, może Papała próbował wyciągnąć broń? Kto powiedział, że złodziej strzelał z zimną krwią? Może spanikował?
A może Patyk był naćpany i chciał przykozaczyć, okraść zwykłego policjanta? Samochód w końcu nie wyglądał na luksusowy wóz komendanta policji.
Dobrze, że sprawa się wyjaśnia, choć to śledztwo i tak kładzie się strasznym cieniem na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości.
Równania transportu energii i masy, zarówno dla przegród budowlanych, jak i powietrza w pomieszczeniach, znane są od dawna. Problem modeli matematycznych, opisujących zjawiska wymiany ciepła i masy w pomieszczeniach, polega między innymi na: precyzyjnym określeniu warunków brzegowych, konieczności uwzględnienia stosunkowo dużej ilości elementów "zaburzających" oraz czasochłonności procedur obliczeniowych, nawet przy obecnej klasie komputerów. Modelom matematycznym stawiane są dwa główne wymagania: powinny uwzględniać wszystkie istotne czynniki wpływające na zachowanie obiektu, czyli powinny być jak najdokładniej zgodne z obiektem (adekwatność) oraz powinny charakteryzować się w miarę możliwości jak najprostszą budową (prostota). Upraszczanie modeli matematycznych niesie jednak z sobą ryzyko utraty wiarygodności modelu i może się przyczynić do powstania wniosków obarczonych dużym błędem. Konieczna w takich wypadkach jest weryfikacja modeli uproszczonych poprzez porównanie wyników, czy to z modelami dokładnymi, czy też z wynikami badań eksperymentalnych.
Ze względu na to, że wymiana ciepła i masy w pomieszczeniach z systemami sufitów chłodzących, odbywa się w wąskim zakresie występujących temperatur powietrza i powierzchni w pomieszczeniu oraz ze względu na działanie sufitu chłodzącego powodujące wyrównanie rozkładu temperatur powietrza w pomieszczeniu, postanowiono do symulacji zastosować prosty model wymiany ciepła, o liniowym charakterze przepływu ciepła w przegrodach budowlanych, aproksymujący temperaturę powietrza w pomieszczeniu parametrem skupionym zakładającym stałą temperaturę powietrza w całej kubaturze pomieszczenia. Ogólne założenia modelu oparto na jego ciągłości czasowej, dyskretyzując zarówno przestrzeń (przegrody budowlane), jak i czas. W modelu skupiono punktowo pojemności cieplne poszczególnych stref przegród budowlanych pomieszczenia. Założono nieustaloną wymianę ciepła w przegrodach pomieszczenia opisaną równaniami Fouriera. Sformułowano odrębne warunki brzegowe dla poszczególnych przegród występujących w pomieszczeniu. Zmiana temperatury powietrza w pomieszczeniu spowodowana jest wymuszeniem pochodzącym od konwekcyjnych części strumieni ciepła wewnętrznych źródeł ciepła, sufitu chłodzącego oraz przegród pomieszczenia, z uwzględnieniem właściwości cieplnych elementów tworzących obiekt i jego geometrii. Równaniem uzupełniającym do równań nieustalonego przewodzenia ciepła w przegrodach jest równanie bilansu energii dla powietrza w pomieszczeniu. Rozwiązanie klimatyzacja modelu oparto o schemat jawny, dyskretyzując czas ilorazami różnicowymi przednimi. Zwolennikom poprzedniej, ciekawszej wersji zdarzeń, którzy wskazują na niedorzeczność kradzieży „luksusowego” espero, uprzejmie wskazuję, że z opublikowanych ustaleń wcale nie wynika, że złodziej próbował ukraść właśnie ten samochód. Wiadomo, że komendant Papała był prawdopodobnie świadkiem próby kradzieży (jakiegoś) samochodu, być może próbującym przeciwdziałać.
Niemniej przyznaję, że poprzednia wersja z gangsterami i politykami lewicy w tle, była o wiele atrakcyjniejsza. Szkoda, nieprawdaż? W 2000 roku, kupiłem opla vectre B 2.0 z klimatyzacją, ABS, kontrolą trakcji i nie częstym wtedy bajerem jakim dziś są aluminiowe felgi za 36 tys.zł. Miało to to nawet coś na kształt pokładowego komputera i całe 136 kM. Auto było czteroletnie, na sporym wypasie jak na rok 2000. Dziś, taka furmanka to rzęch wart jakieś 4 tys.
,,Chwalę” się tym po to aby uzmysłowić wszystkim, że w 1998 roku produkt deawoo espero nie był wtedy autem bezwartościowym a w ofercie koncernu stanowił model klasy średniej wyższej. Dziś takie caculko można nabyć za cenę 1,5 tys.( rocznik 1997) ale wtedy kosztował sporo ponad 20 tys. trzy-cztero letnie
Zważywszy na fakt, że w 1998 roku ginęło rocznie ponad 80 tys. aut (obecnie 16 tys) a sporą część tych samochodów stanowiły maluchy, polonezy i właśnie koreańce to espero wcale nie było do pogardzenia.
W dużej mierze podzielam pogląd Ślepera. Instytucja świadka koronnego, która w pierwszych latach funkcjonowania sprawdzała się znakomicie ,przynosząc rewelacyjne rezultaty, ulega widocznej erozji.
Początkowe sukcesy spowodowały, że klimatyzacja aparat sprawiedliwości i ścigania przyjął za pewnik każdy dowód w sprawie pozyskany z ust koronnego nie poddając go dostatecznej weryfikacji z innych źródeł. Dość szybko, sami,, kandydaci na koronnych” zorientowali się jak użyteczna dla nich może być ta instytucja, niejednokrotnie cynicznie ją wykorzystując.
Zwrot śledztwa w taką akurat stronę nie jest dla mnie specjalnym zaskoczeniem, dziwią natomiast próby dezauwowania najnowszych ustaleń w oparciu o ,, rzęcha espero” czy złodzieja zbrojnego jedynie w wytrych. Przypomina mi to kampanię kłamców smoleńskich opowiadających kosmiczne dyrdymały o jakimś zamachu.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Sob Mar 16, 2013 5:09 pm

Polityka dryfu to strategia optymalna z punktu widzenia celów władzy w takim kraju, jak nasz.
Dryf to ciepła woda w kranie i ciepłe stołki pod pośladkami; podejmowanie osobistych a pożytecznych społecznie wyzwań – to ryzyko utraty władzy.
A władza to absolutna, szafująca miliardami euro i dziesiątkami tysięcy posad publicznych.
Po co tracić, gdy można mieć, i to na rachunek Unii?
Nie łudźmy się, że ktokolwiek inny, na czele jakiegokolwiek rządu, dojdzie do odmiennych wniosków.
Klimat nadwiślański, przy dźwiękach narastającego „bumbumtedeum”, to pastwisko wyłącznie dla pokornych cieląt, co i Rzym i Brukselę umieją cyckać.
Aż do końca – i zapewne bliższego Brukseli niż Rzymowi.
Nielicznym tubylcom aspirującym do cywilizacji pozostaje szklanka ciepłej wody z kranu (zamiast) i pluszowy krzyż na drogę.
Póki jeszcze są tanie linie lotnicze i paszporty w szufladach, istotnie, nie ma co hałasować, tylko opuścić lokal po angielsku. Premier w udzielonym wywiadzie stwierdził, że nie obiecywał w kampanii wyborczej związków partnerskich parom homoseksualnym i hetero, co się oczywiście zgadza. Temat wypłynął znienacka za sprawą sukcesu wyborczego Palikota, więc Tusk polecił opracować projekt rządowy. Nie powiodło się, ale trzeba też powiedzieć, że nie powiodło się także w sprawach, które Tusk obiecywał w kampanii wyborczej, czego nie powiedział, bo go zresztą nikt o to nie pytał w tym wywiadzie. Szczerze mówiąc, ja nie odmawiam mu racji w taktyce: „zmuście mnie, to się zmienię”.
W dobie infotainmentu, tematy obyczajowe zawsze wygrają z nudą ustaw poprawiających funkcjonowanie usług państwa na rzecz obywateli. No, czasami ktoś tam umrze z powodu czyjejś opieszałości, ktoś skaże niewinnego, budżet straci setki milionów złotych należnego podatku, to wtedy na dwa, góra trzy dni reflektory mediów skupiają uwagę odbiorców na służbie zdrowia, wymiarze sprawiedliwości, nieudolnym ministerstwie finansów.
Karawana jedzie dalej, a w niej ci sami pasażerowie, którzy nikogo i niczym nie mogą zaskoczyć, wszystko jest z góry do przewidzenia. Ostatnio można nawet przewidywać kolejne ruchy Palikota, którego uroda w politycy polegała do tej pory właśnie na nieprzewidywalności. Szkoda, bo już łudziłem się, że mamy następnego Beppe Grillo, obnażającego każdego dnia kłamstwa ludzi, uważających się za poważnych polityków. „Pomysł Prawa i Sprawiedliwości z premierem technicznym też nie zmienił wiele. Eksperyment z tabletem wniesionym do Sejmu przez prezesa Kaczyńskiego, odwrócił chyba uwagę od meritum debaty. Sam pomysł uważam za dopuszczalny happening. Politycznie PiS ugrał niewiele, w sondażach depcze jednak Platformie po piętach. Jest silny, zwarty i gotowy.”
Mój komentarz
Jeśli chodzi o zwartośc i gotowość, to odniosłem odmienne wrażenie.
Pomysł z tabletem pokazał, szczególnie młodemu pokoleniu, bezradność Kaczyńskiego i jego dystans do technologii w ogóle.
Młodzi patrząc, jak nieudolnie Prezes przystawia tę zabawkę do mikrofonu, jak trzyma ją jak gorący kartofel, jak mruży (chyba z emocji) oczy, przyszli do wniosku, że to nie ta epoka, ze chyba Prezes się nie odnajduje w niej, że ten tablet, to jest coś, co go wyraźnie onieśmiela i przerasta.
Tusk jest zużył, to prawda, ludzie są nim znużeni, to też prawda. I trzecia prawda jest taka, że Polska, to taki specyficzny kraj, ze ludzie byliby znużeni każdym – Machiavellim, Napoleonem, Stalinem, Wilsonem. Po prostu obywatele lubią zmiany, poprawki, wesołe wstawki, rotacje, chcą się modlić od stacji do stacji, nie cierpią twarzy jedynej stagnacji.
Kaczyński jest zmęczony, to było widać. Prezes nie licząc się z tym, że transmisja z sejmu była na żywo, opuścił z poważną i bolejącą miną salę obrad wraz z towarzyszami, by udać się na zasłużoną chwilę oddechu, a pozostali niech sobie blablają, to już go nie interesowało. A że patrzyło na to wyjście pół Polski i te pół Polski mogło nabrać niejasnych podejrzeń, że Prezes nie jest zainteresowany debatą w zadeklarowanej przez siebie jako bardzo ważna sprawie, to już Prezesa ani ziębiło ani grzało.
Szef PiSu został sponiewierany niebywale przez wszystkich dyskutantów, w tym przez byłego najwierniejszego – Ludwika, który nie szczędził mu szyderstw i złośliwości.
Gdy wrócił na salę obrad i zgłosił się na sprostowanie, gdy podchodził do trybuny, to był cień polityka – zmęczony, zrezygnowany, przybity zdołał wygłosić jakiś krótki schlagwort, po czym powlókł się do swojej ławy.
Generalnie sprawę przegrał. Wizerunkowo odjechał do składu osobliwości. To już nie ten polityk – energiczny, przekonywający, dobitny. Uszła para.
Takiż sam wydawał się być po zejściu z widowni sejmowej kandydat na premiera – zmęczony, pasywny, ostatkiem sił kąsający.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Pon Lut 24, 2014 6:18 pm

Mam bojler gazowy Richmond i używam go już ok 9 lat
ostatnio dowiedziałem się, że ma anodę magnezową, którą powinno się okresowo wymieniać.
Pytanie czy w tym przypadku coś to da ? czy nie szkoda kasy i zostawić tak jak jest. Chcę się podłączyć do tematu anody magnezowej. Mam zbiornik cwu. Vaillant typ VIR 120, całość ma już 9 lat. Dzisiaj wyjąłem anodę i o dziwo jeszcze jest , tylko na obwodzie i całej długości jest powyżerana i jakby z naroślami . Pytanie : czy w takim stanie może jeszcze spełniać swoją rolę , czy trzeba koniecznie ją wymienić .Na razie ją oczyściłem i zamontowałem powtórnie bo chwilowo nie mam drugiej.Jakie są kryteria do wymiany anody .Przeczytałem wcześniejsze tematy na temat anody i tak mnie naszło czy to czasami nie jest wymysł producentów aby tak często je wymieniać . Bo skoro jest i to całkiem przyzwoitej grubości to czy po oczyszczeniu nie może dalej spełniać swojej roli.W czym jest rzecz ? Czy mógłby ktoś to wytłumaczyć .Ponadto spuściłem dzisiaj też wodę z tego zbiornika aby go oczyścić i o dziwo nie było też żadnych osadów ani paprochów wypływała czysta woda .To by mogło oznaczać że anoda jeszcze działa.Jak to rozumieć? . Proszę o fachowe wytłumaczenie tematu ,myślę że to by zamknęło problemy anod magnezowych. To oznacza, że masz dobrą, nieagresywną wodę w rurociągu- tylko zazdrościć. U mnie anoda nie wytrzymuje dwóch lat.
Jeżeli Twoja anoda nie jest wytrawiona poniżej połowy wymiaru początkowego to ją zakładaj i nie martw się przez następne trzy lata.
Ja w sobotę wymieniałem baterię umywalkową, miała ok. 10 lat.
Zakamieniona, wżery w korpusie, wylewka jak sito, masakra...
Raz w roku płukam boilery- to, co wylatuje pod koniec spuszczania wody, tej ostatniej nie przypomina, raczej rudobrązowy szlam, gęsty i śmierdzący.
Za co człowiek płaci

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Pon Lut 24, 2014 6:21 pm

Większość producentów bojlerów i wszelkiego rodzaju wymienników ciepła stawia jasno w warunkach gwarancji, że anoda ma być wymieniana raz w roku. Aby uznali gwarancję takiego uszkodzonego wymiennika (ja mam na swój gwarancję 36 miesięcy) trzeba posiadać starą anodę oraz dowód zakupu aktualnie zamontowanej. Stan anody magnezowej w niektórych urządzeniach można sprawdzać mierząc natężenie prądu - nie powinno być mniejsze niż 0,3 mA przy napełnionym zasobniku. Anodę magnezową można kupić już poniżej 100zł. To coś niby firmowe ni czym się nie różni od innych anod. Ważne przy anodach jest to by miały porządne połączenie elektryczne z zbiornikiem. W niektórych jest dodatkowa śruba. Sam widziałem przypadek jak serwisant tak dokładnie zapakował gwint teflonem że zbiornik zgnił a anoda wyglądała jak spod igły Zmierzyłem u siebie natężenie prądu anody magnezowej i wynosi ono 3.75mA. Najpierw jak włączam miernik w obwód to pokazuje ponad 5mA i zaczyna spadać do tych 3.75 około. A napięcie między anodą i masą wynosi około 0.6V.
Czy moja anoda jest dobra ?
Nie zależnie od rodzaju urządzenia stopień http://hydraulik.warszawa24.biz/ zużycia anody najlepiej jest ocenić poprzez jej wzrokowe oględziny. Pomiar natężenia prądu poniżej 0,3mA albo ubytek powierzchni 1/3 pierwotnej objętości dyskwalifikuje anodę magnezową. Miejscowe wżery to naturalny proces rozkładu anody. Anoda nie musi być droga wystarczy cierpliwie poszukać. Nie polecam anod za 200-300zł - po co płacić za opakowanie. Lepiej wymieniać częściej a taniej i nie zniechęcać klienta od serwisowania sprzętu.


Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Pon Lut 24, 2014 6:23 pm

jestem po wymianie anody w zbiorniku viessmann vitocell 100 150L. Nowa kosztuje blisko 200zł, chyba zwariowali. W castoramie za 32zł kupiłem anodę magnezową elemtu, szukać takiej dla zbiorników do 140L. Gwint tej z elemetu jest za krótki, oryginalnej ma 30mm, ale wystarczy uciąć główkę śruby i połączyć nakrętką z gwintem anody, tym sposobem możemy przykręcić drugą nakrętkę i masę. Proste i tanie rozwiązanie. bojler to Reflex s 100. Nic dedykowanego nie widzę, te co są w sprzedaży to Galmet, z jakąś śmieszą uszczelką gumową. I tu pytanie. Czy ktoś wie jak wygląda otwór pasujący do tych anod z uszczelką? Chodzi o to czy to jest jakoś wyprofilowane, że uszczelka się jakoś odpowiednio układa. U mnie otwór jest prosty, na korku jest jakaś elastyczna nakładka, takie różowe na gwincie i żadnego teflonu czy pakułów nie było. Nie wiem czy nie warto wymienić zbiornika, na dnie namacałem sporo szlamu, kto wie co tam jeszcze pływa i jak wygląda emalia. Z drugiej strony zwykle zamiana czegoś co jakoś trwa, na nowe, wychodzi zawsze bokiem, szczególnie jak się zamienia sprzęt niemiecki na polskie rzemiosło. Stal nierdzewna tym się różni od stali kwasoodopornej, że również koroduje, gdy ma kontakt z agresywnymi cieczami, a nasza "kraniczanka" często do takich się zalicza.
Z kwasoodpornej, tzw. spożywczej (np. 1H18N9T), nie robi się raczej domowych bojlerów, zbyt droga. zasobnik vaillanta vihr 200, zakupiona anoda na allegro, ma kabelek, w orginalnej nie ma (czyli anoda jest poprzez gwint podłączona). Gdzie najlepiej podłączyć kabelek, czy musi być do obudowy zbiornika (jak tak to jak), czy może np. do szyny wyrównawczej instalacji? sporo można się dowiedzieć. A przynajmniej więcej niż od moich "hydraulików". Pierwszy, który robił mi instalację na olej 12 lat temu nic nie mówił (tak myślę...) o wymianie anody. Drugi, który przerabiał instalację na gaz jakieś 5 lat temu orzekł "a bojler zostawimy ten co jest, będzie taniej". Dopiero jak przyszedł serwisant do kotła gazowego zapytał czy regularnie wymieniam anodę

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Pon Lut 24, 2014 6:25 pm

Sprawa poniekąd sama się rozwiązała. Nigdzie nie mogę znaleźć elektrody pasującej do tego zbiornika (Reflex). Okazuje się, że w sklepie co to nie pozwoli pobić swoich cen, są tylko takie elektrody z korkiem, które za chińskiego boga nie będą pasować do otworu w kotle. A elektrod bez korka nie przymocuję do oryginalnego korka, bo łącze jest spawane. Czuję podskórnie, że na wiosnę kupię sobie nowy zbiornik. Ale kupując upewnię się, że pasują do niego elektrody powszechnie dostępne. Zainteresowałem się tematem "anod" magnezowych. Temat wiele mi wyjaśnił, jeśli chodzi o zasadę działania.
Natomiast ciekawi mnie kwestia założenia większej anody (dłuższej, bo raczej ciężko wcisnąć większą średnicę przez oryginalny otwór w zbiorniku).
Jaki to będzie miało wpływ na zbiornik? Czy anoda magnezowa chroni zbiornik tylko przy wykorzystywaniu grzałki elektrycznej do grzania wody?
Strasznie śmierdział mi woda zgniłymi jajami, wywalenie elektrody ze zbiornika rozwiązało problem natychmiastowo. Do ogrzewania wody używam już tylko pieca (kiedyś była grzałka,2009r i pracowała tylko 6-7miesiecy jak kotłownia była budowana) A moje pytanie powyżej, zadałem gdyż na działce posiadam bojler 30l, który wisi tam chyba od 15lat, jest nastawiony na okolo 30-40 stopni, przy spuszczaniu wody co roku (odkręcam dekiel) widzę że tam się nic nie dzieje , grzałka jak nowa, anoda też jest. Woda jest dość paskudna - bardzo dużo żelaza.
Czy (pomijając teoretycznie większy koszt wymienianego elementu) da to jakieś realne korzyści, np. dłuższy okres wymiany?

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Sob Lis 21, 2015 12:21 pm

Trendy demograficzne i ich przyczyny, to interesująca sprawa.
Jeśli w Singapurze, średnia na kobietę jest 0,8 dziecka, jak podaje , to tym bardziej interesujące są powody i skutki. Tam może uzupełniają dopływem z zewnątrz. W Polsce – wszystko odwrotnie.
Kiedyś, jakieś 20-25 lat temu, polska telewizja publiczna poczuwała się jeszcze do czegoś takiego śmiesznego, jak „misja”. Była to resztka rozpędu z czasów PRL-u. Nadawano wtedy przez kilka lat cykle programów o tym, jak założyć firmę, jak sobie radzić w nowych warunkach, jak ekonomicznie prowadzić gospodarstwo rolne, łączyć hodowlę krów mlecznych z prowadzeniem mleczarni, wytwórni serów, twarogów, albo jak uruchomić makaroniarnię w oparciu o własną produkcję zboża i łączyć się w spółdzielnie i spółki produkcyjne.
Z kolei teraz, telewizje, ale nie polskie, w czasie kryzysu w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, pokazują, jak ludzie sobie radzą, i rozpowszechniają tą wiedzę. A radzą sobie różnie i nieraz zarówno twórczo oraz skutecznie.
Polska telewizja niczego takiego nie pokazuje, nie uczy,nie propaguje. Nie jest żadnym publicznym medium i nie ma nawet na to ochoty. Jedyne co robi, to jęczy, że ma za mało z abonamentów. Oraz pokazuje 9758 odcinek serialu o nieistotnym tytule, treści ani sensie.
Te dzieci, co to muszą mieszkać do 30-tki, albo 40-tki z rodzicami, niczego się nie dowiedzą. Chyba, że zapłacą na jakimś kursie, finansowanych z UE, którego sens jest taki, żeby ci co kurs prowadzą, zarobili lekką ręką, karmiąc dziatwę celulozą.
Nazywa się to „innowacyjna gospodarka”.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Sob Lis 21, 2015 12:21 pm

przyszło mi na myśl, że w sklepach dla niepełnosprawnych, zwanych sklepami ze sprzętem rehabilitacyjnym mógłbyś dostać odpowiednie siodełko, co przy Twoim talencie do przystosowania różnych rzeczy do pełnienia funkcji innych, niż były pierwotnie przeznaczone (he! he! do tego służy chyba majsterkowanie) spełniłoby Twoje oczekiwania, a i d… byłaby wdzięczna i nie protestowała.
Nie wspomnę o tym, ze imponuje mi jednorazowy przejazd 60-70 km oraz powrót na takim samym dystansie!

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Sob Lis 21, 2015 12:22 pm

To moim zdaniem kwestia modyfikacji strategii przetrwania.
Kiedyś, liczba rąk uprawiających ziemię, czy trzymających miecz, decydowała o sukcesie.
Obecnie, umiejętność używania klawiatury= umownie rzecz oczywista.
Wyszkolenie rolnika jest nieskomplikowane, tyle że efekty jego pracy mają niską wartość wymienną.
Efekty pracy programisty zdecydowanie większą.
Jaki jest koszt kształcenia w obu kierunkach, ilość predysponowanych?
Nakłady na wychowanie i kształcenie dziecka, zapewnienie mu dobrego startu w samodzielne życie, są wysokie.
Efektywniej jest postawić więc na jakość, nie ilość…..
Ta strategia zdaje się dominować w krajach bogatych.
W biednych, darwinizm. Z tych 8-12 dorosłość osiąga połowa i wszystkie poniesione nakłady są marnowane wraz ze śmiercią.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Sob Mar 19, 2016 9:41 pm

nie mogę wybaczyć nieudolności i pychy, ale PiS robi coś znacznie gorszego. To zwykły gwałt. Jak długo można gwałcić bezkarnie?
Pisowcy zachwycili się wygranymi wyborami i ubzdurali sobie, że skoro naród dał im mandat tzn. że mogą robić, co chcą. Z tym, że był to mandat przyznany w oparciu o prawo, którego PiS po wygranych wyborach nie uznaje.
Czuję się bezsilna, ignorowana i obrażana. Jako takie poczucie bezpieczeństwa kiedyś sobie wypracowałam, a teraz jest nikłe, bo PiS nie raczy mnie poinformować, jak Polska ma wyglądać. Zostajemy w Unii czy nie zostajemy? Odwracamy sie od Zachodu i zwracamy ku, no właśnie nie wiem, gdzie. Bo chyba nie do Putina.Unikam mówienia, co „powinno być”, co się „powinno zrobić”, kiedy miałby to zrobić nie wiem kto, ale ktoś inny niż ja. Teraz jednak muszę tej formy użyć, by w ogóle wyrazić myśl. Kaczyński i Macierewicz to psychopaci. Od czasu wygranych wyborów stali się dramatycznie niebezpieczni dla otoczenia, czyli Polski i nie tylko. W tej sytuacji powinni być zgodnie z prawem siłą doprowadzeni na badania psychiatryczne i ewentualnie odizolowani od narodu i brzytwy. Zagrożony jest byt Polski (grozi wojna domowa), a nie rodziny Kaczyńskich czy Macierewiczów, więc z wnioskiem o badania psychiatryczne mógłby wystąpić Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny – ktokolwiek poza pieskami Kaczyńskiego, kto mógłby wydać polecenie policji.
Kiedys moja matka mówiła, że za PRL dało się żyć, o ile ktoś sie nie angażował w politykę, ale i że nie uczyła sie języków, bo nie sądziła, że gdziekolwiek będzie jeździć. Jak można nie sądzić, że wolno będzie wyjechać??!To lud zaludnia partie i chodzi na wybory.
Nie robi tego ani pod sowieckim karabinem, ani pod groźbą niedostania paszportu. http://escaperooms.pl
Lud aka plemię, otrzymał od elit demokrację i wykorzystał ją w pełni podmiotowo, na sposób sobie właściwy, czyli budując szajki plemienne.
To lud czerpie korzyści z tak skonstruowanego państwa ludowego, a nie elity (oczywiście nie mam na myśli pod tym pojęciem wierchuszki hersztów ludowych szajek).
Natomiast, sprawą winy elit jest to, że cywilizowanie ludu pozostawiły we władaniu parafii i paleokomuszych, zblatowanych kumoterstwem szkół, niesprywatyzowanych molochów państwowego rozdawnictwa publicznego, urzędów i służb publicznych stanowiących spółdzielnie aroganckiego złodziejstwa – konserwujących mentalność homosowietyczną w kolejnych pokoleniach.
To, jak i po co lud właśnie, nie żadne elity (wytrzebione zresztą i zdegenerowane ludem i jego państwem) korzysta z demokracji za każdej władzy, można zdiagnozować empirycznie np jak poniżej i na tysiącach podobnych przykładów przy każdej zmianie władzy.
Tyle, że obecnie, zmieniających ustrój rewolucyjnym zamachem, zgodnie z wolą ludu, a wbrew resztkom wyśmiewanych elit. Twój głos w tym względzie jest też dobrym obrazem tego mechanizmu.
Uwielbiam świadomość, że moge wsiąść w samochód i pojechac nie zatrzymywana do Hiszpanii. I że wszedzie mam prawo czuc się u siebie.
Kolega, równolatek, dowiedział się, że ma wrócić Teleranek. Niezależnie od sympatii do tego programu przed laty, mówi, że jest przerażony, bo czuje się, jakby jechał syreną na wstecznym w przepaść.

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Admin on Sob Mar 19, 2016 9:42 pm

Moja uwaga o pacyfizmie miała jedynie wskazać, że nie jestem skończonym naiwniakiem, który wierzy w świat bez przemocy i woli się poddać, niż bronić czegoś, co uważa za podstawową wartość, np. wolność osobistą. Niemniej myśl główna to sugestia, że jeszcze większą (i gorszą moralnie) naiwnością niż bezwarunkowy pacyfizm jest przekonanie, że wystarczy zabić parę wybranych osób, by reszta się już jakoś ułożyła. Autorefleksja – „dlaczego mam zabić najpierw siebie?” powinna skłaniać do refleksji: „ale dlaczego właściwie chcę zabijać innych?”. Może zanim zaczniemy się zabijać, możemy zrobić coś innego?Jedyna sytuacja, w której mogę to sobie wyobrazić to bezpośrednia obrona własna wobec zagrożenia życia ze strony zabójcy; osobista czy zbiorowa, wobec najazdu.ym razem koncentrując się bardziej na owych elitach które kłamią i łamią prawo w świetle reflektorów, za nic mają honor i Konstytucję. Ubolewam nad tym z całego serca i to właściwie jest powód że choleruję na blogach, demonstruję, a od pewnego czasu na FB którego nie miałam aż do pierwszej maniefestacji KODu. http://xn--bezdugow-9ob.pl/
http://klimatyzacjaaa.pl/

Łatwo byłoby odwrócić się plecami, może, ale nie mnie. To co się dzieje jest przerażające, ten prezydent – postępujący wbrew Konstytucji – otwiera pole dla ludu do nieposzanowania praw. Już krążą opinie w internecie – jeżeli rząd i prezydent nie sznują prawa to dlaczego Kowalski jeden z drugim, ten lud, który teraz cieszy się że „PiS wziął wszystko za mordę” – ma przestrzegać prawa? Truizmem jest że ryba psuje się od głowy.
Zobaczymy jak ten lud zareaguje gdy pewnego dnia będzie musiał zwrócić się do sądu przeciw rozporządzeniom władzy a nagle okaże się że sądy nie są już niezawisłe. Krótkowzroczność jest przerażająca. Jak potem, sprzątając po PiSie, namówi się ów lud żeby od teraz zaczął jednak przestrzegać? Zniszczyć łatwo, odbudować niezwykle trudno.
Nie ukrywam, że obecną sytuację po wyborach odbieram jako najazd obcych Polsce polskojęzycznych najeźdźców, nie stwarzającej jednak (oby i nie wkrótce) zagrożenia życia.
Przepraszam za retorykę i słownictwo ostatniego akapitu, ale i ona, jak pacyfizm, musi być

Admin
Admin

Liczba postów : 41
Join date : 13/05/2012

Zobacz profil autora http://klimatyzacje.bnx.pl

Powrót do góry Go down

powrót tematu Empty Re: powrót tematu

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach